images/blog/kiralik-konut-fiyatlari-hangi-ilcelerde-artti.png

Türkiye genelinde son bir ay içinde kiralık konut fiyatlarında artış meydana geldi. İstanbul, Antalya ve İzmir´in bazı ilçelerinde yükselişe geçen kiralık konut fiyatları listelendi.
 
İstanbul Arnavutköy´de kiralık konut fiyatları son bir ay içinde yüzde 25 yükseldi. Arnavutköy´de ortalama metrekare fiyatları 10 TL´ye ulaştı. Bu da demek oluyor ki Arnavutköy´de 100 metrekarelik bir evin kirası 1000 TL oldu.
 
Antalya Kepez´de kiralık konut fiyatlarında son bir ay içinde yüzde 11 artış yaşandı. Kepez´de ortalama metrekare fiyatı 10 TL´ye ulaşarak 100 metrekarelik bir evin ortalama kirası da 1000 TL oldu.
 
Antalya Konyaaltı´nda kiralık konut fiyatlarında yüzde 10´luk bir yükseliş meydana geldi. Konyaaltı´nda ortalama metrekare fiyatları 11 TL oldu, böylece 100 metrekarelik bir evin kirasının 1100 TL´ye ulaştı.
 
İzmir Gaziemir´de kiralık konut fiyatlarında son bir ay içinde yüzde 10´luk bir artış yaşandı. Gaziemir´de ortalama metrekare fiyatları 11 TL´ye ulaştı.
 
İzmir Bayraklı´da kiralık konut fiyatlarında son bir ay içinde yüzde 9 artış gözlendi. Bayraklı´da ortalama metrekare fiyatları 12 TL´ye ulaşarak 100 metrekarelik bir evin fiyatını 1200 TL´ye taşıdı.
 
İstanbul Başakşehir´de kiralık konut fiyatlarında son bir ay içinde yüzde 8 artış meydana geldi. Başakşehir´de ortalama metrekare fiyatları 13 TL´ye yükselerek, 100 metrekarelik bir evin ortalama kira bedeli 1300 TL´ye ulaştı.
 
İstanbul Bahçelievler´de kiralık konut fiyatlarında yüzde 8 artış yaşandı. Bahçelievler´de kiralık konutların ortalama metrekare fiyatı 14 TL´ye ulaşarak 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kira bedelini 1400 TL´ye taşıdı.
 
İzmir Karşıyaka´da kiralık konutlarda son bir ay içinde yüzde 8 artış meydana geldi. Karşıyaka´da kiralık konutların ortalama metrekare fiyatı 14 TL´ye ulaştı.
 
İstanbul Eyüp´te kiralık konutlarda son bir ay içinde yüzde 5 artış gözlendi. Eyüp´teki kiralık konutların ortalama metrekare fiyatı 23 TL´ye ulaştı. Bu da demek oluyor ki 100 metrekarelik bir evin ortalama kira bedeli 2 bin 300 TL´ye yükseldi.
 
İstanbul Beyoğlu´nda kiralık konutlarda son bir ay içinde yüzde 3 artış yaşandı. Beyoğlu´ndaki kiralık konutların ortalama metrekare fiyatı 30 TL´ye yükseldi. Böylece Beyoğlu´ndaki 100 metrekarelik bir evin kira bedeli ise 3000 TL´ye ulaştı.